Soru:
Bilgisayar oyunlarını İnternet üzerinden arkadaşlarınıza neredeyse gerçek zamanlı olarak yayınlamak mı?
DaBozUK
2016-09-21 04:58:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Senaryo

Bir arkadaşımın bilgisayarında 3D FPS veya RPG oyunları oynamasını (Nvidia GPU ile orta seviye özellikleri) ve 2 veya 3 arkadaşımın gerçek zamanlı olarak (veya en yakın mümkün) farklı ülkelerde İnternet üzerinden.

Kalitenin yüksek olması gerekmez, sadece 720p 30 fps veya oralarda kabul edilebilir.

Arkadaşlar arasında canlı sohbet Discord üzerinden yapılacaktır, böylece oyunda neler olup bittiğini oyuncuyla tartışabiliriz, böylece kararlar gerçek zamanlı olarak alınabilir. Birkaç saniyeden fazla gecikme bunu imkansız kılıyor.

Şimdiye kadarki seçenekler

  • Twitch halka açık bir izleyici kitlesine yayın yapmak için tasarlanmıştır ve gecikme / gecikme 15-20 saniye.

  • Google Hangouts / Skype anlıktır, ancak çok düşük kare hızıdır ve akış oyunları için uygun değildir.

  • Steam, oyun kitaplığınız ve arkadaşlarınızla güzel bir şekilde entegre edilmiştir ve birden fazla arkadaşınızın oyunlarınızı kolayca izlemesini sağlar ancak yayın gecikmesi 10-15 saniyedir.

  • Beam Pro düşük gecikmeli bir alternatif, ancak bunu bir PC'de nasıl kuracağınız ve yayınlayacağınız belli değil. Ayrıca okuduğum incelemelerde biraz gecikme var gibi görünüyor.

  • Nvidia GameStream (veya en son GeForce Experience indirmesinde adı verilen Akış) fark edilebilir bir gecikme olmaksızın anında gerçekleşir Avrupa genelinde internet üzerinden bile bir Chrome eklentisi kullanan izleyici için, ancak tek bir davetle bir seferde yalnızca 1 görüntüleyenle sınırlıdır. (Nvidia yayını Twitch'e veya başka bir kamu hizmetine yöneliktir ve gecikme süresi vardır)

1'den fazla kişinin birinin PC oyununu gerçek zamanlıya yakın bir şekilde izlemesini sağlamanın başka bir yolu var mı?

İnternet bağlantınızda yükleme hızınızı yükseltin. Yükleme hızını yeterince düşürdüğümde buharla iyi akış elde ettim. Sorun şu ki, her arkadaş 1/3 kullanacağından toplamın 1 / 3'ü veya daha azı olması gerekecek. Bağlantınızdaki yükleme hızı nedir?
Yükleme hızım 6mbps. Ancak yukarıda belirtildiği gibi, Nvidia akışı anında, Steam'de 12 saniye gecikme var. Bu bir bant genişliği sorunu değil, bir teknoloji sorunu. 12 saniyelik gecikme, izleyen 1 veya 3 Steam arkadaşı olsa da aynıydı.
Açıklamak gerekirse, "yükleme hızını düşürmek" ile neyi kastediyorsunuz?
Buhar goto ayarlarında, ardından sol pencerede ** Yayın ** öğesini seçin. Ardından ** Maksimum Bit Hızı ** 'nı bulun ve düşürün. En alttan başlayıp gidebilir veya tersini yapabilirsiniz.
Maalesef bu ayar hiçbir fark yaratmıyor. LAN'ımda test ettim ve varsayılan yayın ayarlarıyla arkadaşımın oyununa bağlandım ve gecikme 9 saniyeydi. Oyundan çıktım, her iki buhar hesabında da en iyi performansa ve 750 bps ve 480p çözünürlüğe kadar yayın konuşmalarını ayarladım. Tekrar bağlandı ve gecikme hala 9 saniyeydi. Yine de teşekkürler
Gecikmeler ne yazık ki kaçınılmazdır, Nvidia akışı yalnızca LAN üzerinden olduğu için mümkündür.
Tuskiomi, bu yanlış, yukarıdaki Nvidia akış seçeneği için Avrupa genelinde İnternet üzerinden çalıştığını belirttim. Aslında, bu doğrudan akış teknolojisinin ne kadar iyi çalıştığı oldukça inanılmaz. Norveç ve İngiltere'deki bir PC arasında yayın akışı çok makul bir kalitede anında gerçekleşti.
Discord, Skype ve Zoom.us gibi uygulamalarda ekran paylaşımını denediniz mi? Özel ve gecikmesiz.
@AntonTarasenko o sırada mevcut değildi. Son 2-3 yılda ekran paylaşım uygulamalarında çok şey değiştiğini düşünüyorum. Discord işi şimdi yapıyor gibi görünüyor. Keşke özelliği o zamanlar olsaydı (veya belki vardı ve ben hiç görmedim?)
Bir cevap:
Stevoisiak
2019-02-13 02:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Discord'un ekran paylaşımı, oyunu küçük bir arkadaş grubuyla paylaşmak için iyi çalışıyor.

  • 720p, 30 FPS'de video kalitesi akışı
  • Küçük gecikme olmadan
  • 10 kullanıcıya kadar destekler
  • Dahili sesli & metin sohbeti
  • Ayrı bir ses cihazı olmadan oyun sesini kaydeder.

Discord stream sharingBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...