Soru:
Devam Etme Yeteneğine Sahip İstemciyi İndirin
totallyuneekname
2014-04-23 05:59:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Linux kullanıyorum (özellikle Fedora) ve bant genişliğini çok uzun süre kullanırsam (bir şey indirmek gibi) ISS'min İnternet bağlantımı birkaç saniye kesmesi gibi büyük bir sorun yaşıyorum. Bu, indirmeyi durduracak ve kullandığım tüm indirme istemcileri bu olduğunda gerçekten karışacak.

devam ettirebilecek bir indirme istemcisi / yöneticisi bulmaya çalışıyorum em> bir indirme veya bağlantı yoksa bağlantıyı yenileme.

Gereksinimler:

 • Linux'ta çalışmalı
 • Ücretsiz olmalı
 • Program veya komut satırında olabilir
 • Bağlantının kesildiği yerden başlayarak indirmeyi otomatik olarak yeniden başlatabilmelidir (veya bunun manuel olarak çok kolay bir şekilde yapılmasına izin vermelidir)
 • Açık kaynak olsaydı güzel olurdu
Iki yanıtlar:
Gilles 'SO- stop being evil'
2014-04-23 06:32:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İSS'nizin yaptığı tek şey İnternet bağlantınızı kesmekse, indirme işlemleriniz biraz gecikecek ancak kesintiye uğramayacaktır. Bu esneklik, TCP protokolünde yerleşiktir. Ancak, ISS'nizin daha fazlasını yapma şansı vardır. Yaramazlık yapıyorsa ve sizin adınıza RST paketleri gönderiyorsa veya sizi şeffaf bir HTTP proxy'sinden geçmeye zorluyorsa veya bağlantının kesilmesi IP adresinizin değişmesine neden oluyorsa, indirmeleriniz iptal edilir ve bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Bir HTTP (S) indirme işlemine kaldığı yerden devam edebilirsiniz, ancak bu sunucudan destek gerektirir. Bazıları yapar, bazıları etmez; görmenin tek yolu denemektir.

Dosyaları indirmek için iki temel komut satırı aracı (genellikle önceden yüklenmiştir, ancak dağıtımınızın paket deposunda yoksa) indirmeye devam etmeyi destekler:

 • wget ile, -c ( --continue ) seçenek. Henüz yerel dosya yoksa bunun bir etkisi yoktur; yerel bir dosya varsa, wget bunun kısmi bir indirme olduğunu varsayar ve kaldığı yerden devam etmeye çalışır.
  --content-disposition dosya için sunucu tarafından belirtilen adı kullanma seçeneği. Ayrıca, sunucuda yanlış "korumalardan" kaçınmak için farklı bir kullanıcı aracı dizesi belirtmek isteyebilirsiniz.

   wget --user-agent = Mozilla - content-disposition -c http://download.example.com/foo.zip
 • curl ile ekleyin Komut satırına -C - ( --continue-at - ), wget'in -c seçeneğiyle aynı etkiyi elde eder.

   curl --user-agent = Mozilla --remote-header-name -C - http://download.example.com/foo.zip 

Hem wget hem de curl, kesintiye uğrarlarsa indirmeleri yeniden deneyebilir. Bunun etkili olup olmadığı, bağlantınızın ne kadar süreyle kesildiğine bağlıdır. Wget için --tries ve --waitretry seçeneklerine ve --retry ve --retry-delay code öğelerine bakın > curl için seçenekler.

Bazı GUI indirme yöneticileri indirmelerin devam ettirilmesini destekler; Bence büyük tarayıcılar desteklemiyor.

Sunucu devam ettirmeyi desteklemiyorsa, harici bir röle olmadan sıkışıp kalıyorsunuz.

Cornelius
2014-04-23 14:00:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

DownThemAll uzantılı Firefox’u öneririm. Güzel bir GUI'ye sahiptir.

DownThemAll (veya sadece dTa), tarayıcınıza yeni gelişmiş indirme yetenekleri ekleyen, güçlü ancak kullanımı kolay bir Mozilla Firefox eklentisidir. DownThemAll, bir web sayfasında bulunan tüm bağlantıları veya resimleri ve daha fazlasını indirmenize izin verir: indirmelerinizi yalnızca gerçekten istediğinizi elde etmek için tamamen özelleştirilebilir kriterlere göre iyileştirebilirsiniz. DownThemAll, bir indirme yöneticisinden isteyebileceğiniz tek şeydir: hızı% 400'e kadar artıran gelişmiş bir hızlandırıcı içerir, indirmeleri istediğiniz zaman duraklatmanıza ve devam ettirmenize olanak tanır.

http://www.downthemall.net/

Web sitesinden bir ekran görüntüsü (çoklu platform olduğunu unutmayın): enter image description hereBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...