Soru:
Müşterilere yazılım güncellemelerini dağıtmak için web uygulaması (müşteri desteği)
Guido Domenici
2014-06-30 20:49:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her yerde bir yazılım satıcısının, müşterilerin indirmesi için uygulama güncellemelerini sunmasına olanak tanıyan web uygulamalarını arıyordum. İsterseniz, ancak aşağıdaki ekstra özelliklere sahip, yüceltilmiş (S) bir FTP sunucusu:

  • Müşteriye özel erişim: farklı müşteriler farklı paketleri "görmelidir". (Bu, müşteriler ve paketler arasında eşleştirmeyi kolaylaştıran bir yönetici GUI'si olması gerektiği anlamına gelir).
  • Güvenilir indirme izleme. Kimin neyi güvenilir bir şekilde indirdiğini bilmem gerekiyor. (Yine, etkinliği görebileceğim bir yönetici GUI'si).
  • Kullanıcı Arayüzünü markalaştırma (logolar, stiller vb.).

çeşitli CMS'lerden birini özelleştirerek sahip olabilirsiniz, ancak anahtar teslimi bir çözüm olup olmadığını merak ediyorum.

Bütçeniz ne kadar?
Ücretsiz daha iyidir, ancak makul miktarlar da düşünülebilir (500 $ / yıla kadar).
Iki yanıtlar:
Nicolas Raoul
2014-07-02 12:09:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlk düşük teknolojili ücretsiz çözüm olarak, Google Dokümanlar'da her istemci için bir klasör oluşturmanızı öneririm.

O zaman, https://support.google.com/drive/answer/2494822?hl=tr

Pek çok dezavantaj:

  • Çok fazla dosya çoğaltma
  • İndirme izleme yok
  • Markalama yok

Ancak ücretsiz, kurulumu kolay ve muhtemelen makul ölçüde güvenlidir.

Guido Domenici
2014-09-08 19:34:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kendi soruyu yanıtlamak: Özel bir çözüme yöneldik, ancak mükemmel bir başlangıç ​​noktasından başlayarak: Joomla için Akeeba Yayın Sistemi eklentisi.

Joomla, çok iyi ve yaygın olarak kullanılan bir CMS'dir. Akeeba Sürüm Sistemine gelince, özellikle yazılım dağıtımı, yani bizim kullanım durumumuz için yapılmış, son derece özelleştirilebilir bir indirme yöneticisidir. Biraz çalışmayla, kullanım durumlarımızı mükemmel bir şekilde yerine getiriyor gibi görünüyor.

Hem Joomla hem de Akeeba Release System açık kaynaklıdır (GNU GPL).Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...