Soru:
Görev <-> etkinlik entegrasyonuna sahip takvim (veya yüksek zaman çözünürlüğüne sahip Gannt)
Ondřej Grover
2015-12-13 21:57:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Farklı projelerde geçirdiğim zamanı, gerçek proje yönetiminde olduğu gibi, ancak daha yüksek zaman çözünürlüğü ile yönetmek istiyorum. PM'de de benzer bir soru sordum, ancak yazılım önerisi için bir istek olduğu için OT olarak kapatıldı.

Hedef

İstiyorum farklı görevlere atanmış zaman aralıklarını yönetmek için. Şu anda iki olası yaklaşım görüyorum:

Takvim görevi <-> etkinlikler yaklaşımı

Çoğu takvim uygulamasında görev işlevi de vardır. Ancak, görevlere farklı olaylar (zaman aralıkları) atamayı mümkün kılacak herhangi bir şey bulamadım. Ya da en azından, farklı etkinlik kategorilerine sahip bazı takvim.

Gantt yaklaşımı

Gantt çizelgeleri, görev yönetimini zaman (yuva) yönetimiyle hemen hemen bütünleştirir, ancak genellikle çok düşük zaman çözümü sunar, genellikle yalnızca birim olarak günlerle. Ayrıca, Gantt şeması iyi bir yakınlaştırma arayüzüne sahip olmadığı sürece bunun için pek kullanışlı değildir.

Bonus özellikler

Bunu yapabilecek bir ürün (uygulama veya program) arıyordum. Gantt, takvim, zaman ve görev takibini entegre edin. Genellikle üçünden yalnızca birine odaklanan ve diğer ikisi ya eksik olan ya da işlevsellikten yoksun birçok farklı uygulama gördüm.

Büyük resimde ileriyi planlamak için Gantt'ı kullanmayı seviyorum. Ama sonra ne olacağı konusunda daha ayrıntılı kontrole sahip olmak isterim (zamanlama, zaman atama), ör. hangi görevin ne zaman ve ne kadar süreyle çalışıldığı. Bir takvim arayüzü bunun için her zaman en iyisi olmayabilir, ancak bazen Gantt'tan daha kolaydır. Ayrıca, Gantt çizelgeleri tipik olarak bir saatin altında zaman çözünürlüğü sunmaz. Aynı zamanda günlük bir gündem çizelgesi oluşturmaya yardımcı olur. Son olarak, harcanan / izlenen zamanı planlanan zamanla, ideal olarak burndown benzeri bir grafikle karşılaştırmak istiyorum. Bazı uygulamaların çalışma çizelgeleri vardır, ancak yalnızca görev sayısı düzeyinde, harcanan / ayrılan süreyi içeren bir kapanma çizelgesi istiyorum.

Denediğim uygulamalardan bazıları:

 • taskjuggler : çok iyi Gantt tesisleri (bir görevin ne zaman çalışıldığını görmek mümkündür), zamanı bir dereceye kadar izleyebilir (özel bir kurulumla) ve hatta zaman ayırabilir (biraz takvime benzer randevular), ancak gerçek takvim görünümüne sahip değildir. Belki de bilmediğim yeni bir kullanıcı arayüzü var mı?
 • görev arabası : Görev atıcıdan daha etkileşimli ve zamanı daha basit bir şekilde izleyebilir. Ancak, zaman çizgisi bu şekilde kullanılabilse de gerçek bir Takvim görünümü yoktur.
 • TaskList : TaskCoach'a benzer şekilde Linux'ta Wine aracılığıyla çalıştırılabilir. Burndown grafiği yalnızca görev sayımı ile ilgilenir. Zaman aralıklarını ayırmak gerçekten mümkün değil.
 • Gantt eklentili Thunderbird Lightning : harika takvim olanakları, ancak Gantt eklentisi bakımsız ve çok az işlevselliğe sahip. Onunla zamanı takip etmenin herhangi bir yolunu bilmiyorum.
 • Redmine : Gantt (ama çok detaylı değil) ve zaman takibi konusunda oldukça iyi, ancak ayrıntılı bir Takvim yok Farkında olduğum eklentiyi görüntüle (bu, görevler üzerinde çalışıldığında gösterilir). Tüm bunların birleşik bir yönetimini nasıl yapabilirim?
 • GanttProject : Güzel Gantt programı , ancak Takvim olanaklarından yoksundur ve zamanı takip etmez. Ayrıca, zaman çözünürlüğü oldukça düşüktür (gün).
 • ProjectLibre : GanttProject'e benzer.

Yazılım gereksinimleri

Ücretsiz ve OSS olmasını tercih ederim, ancak bu zor bir gereklilik değil. Ayrıca android için çevrimdışı özellikli bir uygulamaya sahip olmasını tercih ederim.

"Proje yönetimi" etiketini kullanarak [bu gönderilere] (https://softwarerecs.stackexchange.com/search?q= [proje-yönetimi] + trac) göz atmak isteyebilirsiniz. "Trac" ten bahseden cevaplarıma dikkat edin. Ücretsiz, açık kaynaklı, web tabanlı, özelleştirilebilir. Çekirdeğin sunmadığı şey, sorunsuz bir şekilde entegre olan eklentiler aracılığıyla gerçekleştirilebilir (örneğin, Gantt çizelgeleriniz). Tam olarak uyup uymadığından emin değilim, ancak bir göz atmaya değer olmalı.
Iki yanıtlar:
SteepLearningCurve
2015-12-14 01:24:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Habitica, size yardımcı olabilecek bir android uygulamasıyla birlikte web tabanlı bir uygulamadır. Zevkinize (ve yaşınıza) bağlı olarak, RPG öğesi genç veya aşırı derecede havalı olabilir. Aynı zamanda beraberinde bir android uygulaması da var.

Gantt tesisleri yerel değildir, ancak yine de bu uygulama üzerinden yama yapılabilir. Ayrıntılar burada bulunabilir.

İlginç bir proje, ama çok dikkat dağıtıcı bulabilirim.
jf1
2015-12-15 22:56:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belki todolist'i ( http://www.abstractspoon.com/todolist_exe.zip) faydalı bulursunuz:

 1. Entegre zaman izleme
 2. Entegre gantt görünümü
 3. Entegre takvim görünümü
 4. Bugüne kadar gördüğüm en iyi görev yönetimi (hiyerarşik sıralama, kullanımı çok kolay)
 5. ganttproject'ten içe aktarılabilir , icalendar, outlook, freemind, mylifeorganized, csv ve txt dosyaları
 6. Yukarıdakilere ve html dosyalarına aktarılabilir
 7. Im- ve export tesisleri, ilgili dosya formatlarında uzmanlaşmış diğer yazılımlarla kombinasyona izin verir
 8. Görevleri xml dosyaları (".tdl" uzantısı) olarak kaydeder
 9. Program ücretsizdir ve kaynak kodu mevcuttur
 10. Entegre basit sürüm yönetimi
 11. Temel çok kullanıcı yetenekleri (insanlara görev atama)
 12. Görevleri son tarihte filtreleme
 13. Görevlerin önceliklendirilmesi
 14. Yazma çizelgesi sağlar
 15. Sınırlama: Yalnızca penceredir
Teşekkürler, TaskCoach'a benzer şekilde çok ilginç görünüyor, ancak daha ileri düzeyde olabilir. Görünüşe göre, [Linux'ta Wine aracılığıyla çalıştırılabilir] (https://github.com/abstractspoon/ToDoList_Wiki/wiki/Linux), bir deneyeceğim.
Tamam, test ettim ve burndown grafiğinin harcanan / ayrılan zamanla değil, görevlerle çalıştığını öğrendim. Ayrıca, görevlerin yalnızca bir bitiş tarihi vardır, ancak zaman aralığı tahsis olanakları yoktur (eğer kaçırmadıysam). Sorumu güncelledim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...