Soru:
Web kameram her açıldığında beni uyaracak program
Franck Dernoncourt
2014-05-02 23:34:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Web kameram her açıldığında beni uyaracak bir program (bildirim penceresi, e-posta vb.) arıyorum.

Mümkünse, web kamerası açılıp kapatıldığında oturum açacak.

  • İdeal olarak ücretsiz
  • Windows'ta çalışıyor, ideal olarak Windows 7 ve 8.1'i destekliyor
Size bir önerim yok ama sadece bir parça elektrik bandı kullanmayı düşündünüz mü?
Bazen web kamerasını kullanmak istiyorum.
Ardından bandı geri soyun ve bittiğinde değiştirin.
Kullanıcı kuadriplejiktir.
Eh, işte donanım çözümü. Varsayım için özür dilerim, ancak mahremiyete duyarlı pek çok kişinin, kameranın yanlışlıkla veya bilmeden etkinleştirilmesi durumunda bir parça elektrik bandı kullandığını gördüm.
Kullanım durumunu anlamadım. Kamerayı kim ve nasıl açıyor? Kim bilgilendirilmek ister - açılan kişi mi yoksa başka biri mi?
@Mawg Kamerayı kim açıyor -> saldırgan veya aptal bir program. Kim bilgilendirilmek ister -> bilgisayar kullanıcısı.
Bu, onu * çok * daha net hale getirir. Windwos 8'de (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/jj571202(v=vs.105).aspx) bir kamera API'si var, ancak sensör API'si olan 7'de yok (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/dd318953(v=vs.85).aspx). Bu, bir sürümle sınırlamadığınız sürece muhtemelen uygun bir uygulama bulmanızı zorlaştıracaktır. Aynı şey kendi kodunuzu kodlamak için de geçerli.
@FranckDernoncourt İstediğinizin bu olup olmadığından emin değilim .. Ancak Kaspersky Antivirus web kameralarına erişimi engelleyebilir. Bir uygulama web kamerasına erişmeye çalıştığında Kaspersky, kullanıcıdan açıkça izin ister. Diğer antivirüs çözümleriyle de benzer özellikler olmalıdır
@AswinPJ Kulağa iyi bir seçenek gibi geliyor, yorumunuzu cevap olarak gönderebilirsiniz.
Bir cevap:
Aswin P J
2016-04-25 20:47:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kapersky Antivirus web kamerasına erişimi engelleyebilir. Bir uygulama web kamerasına erişmeye çalıştığında, Kaspersky açıkça kullanıcının iznini ister. Kaspersky ayrıca bazı uygulamaların web kamerasını kullanmasına her zaman izin vermenize ve diğerlerini her zaman reddetmenize olanak tanır. Diğer virüsten koruma yazılımlarının aynı işlevi sağlayıp sağlamadığından emin değilim, ancak büyük olasılıkla yapıyorlar.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...