Soru:
Yazılım bir ton çalmak ve şarkı söylerken vurduğumda bana göstermek için
Clinton Blackmore
2015-09-03 20:29:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşte sorunumu çözeceğini düşündüğüm şey:

Şarkı söylemek ve notalar yazmak istiyorum. Sürekli bir ton olarak nota çalan ve notayı söyleyip vurmaya çalışırken beni dinleyen bir program (hemen hemen her platform için; tercih sırasına göre, Mac OS X, Android, iOS, Windows, Linux) istiyorum çok yüksek veya çok alçak olduğumu grafiksel olarak gösteren doğru perde.

Sorunum:

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek istiyorum kulakla. Nasıl yapılacağını öğrenirken, şarkıyı zihninizde tekrar çalabilmek ve doğru notalara basıp vurmadığınızı söylemek önemlidir ve mırıldanmak, ıslık çalmak veya şarkı söylemek yardımcı olur. Anahtarla şarkı söyleyemiyorum ve ıslık çalamıyorum. Belki de bu yüzden 'işitselleştirme' (zihninde bir sesi görüntüleme) fikri bana garip geliyor. Her halükarda, bulunduğum yerden başlayarak, kulaktan oynamayı öğrenmenin en iyi adımının bir notaya vurup vurmadığımı / ne zaman vurduğumu duymayı öğrenmek olduğunu düşünüyorum.

Bonus / ikincil özellik:

Uygulamanın aynı zamanda bir şarkıyı farklı oranlarda çalacağı bir modu olsaydı ve notaları tutup bana nasıl yaptığımı göstermeme izin verseydi iyi olurdu.

Bir cevap:
holroy
2015-09-12 23:29:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başlamak için: Ton çalan bir program için yazılım önerim yok ve onu doğrudan yeniden üretmenizi dinlemiyorum. Bununla birlikte, size yardımcı olabilecek üç önerim var

SingStar veya benzeri bir program

Playstation için SingStar adında bir oyun var, burada şarkı söylemeniz gerekiyor ve size bir notalara basıp basmadığınıza dair görsel geri bildirim. Tüm büyük oyun platformları için benzer oyunlar mevcuttur. Bu, perdeyi doğru yapmanız için size bir şekilde yardımcı olabilir / eğitebilir.

Müzik teorisini ve özellikle akor teorisini öğrenin

Kulaktan çalmak pratik ve çok fazla pratik gerektirir. Tamamen "işitselleştirme" ye bağlı değildir, aynı zamanda teoriye de iner. Şanslı birkaçı için bunu düşünmeden yapabilirler, ancak bazılarımız için eğitim anahtar ...

Piyano gibi bir enstrümanı çalmayı öğrenmeye başlama yolunda size yardımcı olmak için ( akort gerektirmez! :-)) ve akor çalmayı öğrenin. Daha sonra akor ilerlemesi ile ilgili teoriyi öğrenebilir ve bunu bir süre uygularken farklı müzik tarzları için 'doğru' ve 'doğru olmayan' olana alışırsınız.

Bir süre sonra Bunu yaptığınızda, (umarım) 'doğru' akorları kullanmayı daha kolay ve daha kolay bulacaksınız ve şarkılar için akorlar seçebilecek ve kendi aranjmanlarınızı yapabilecek / değiştirebileceksiniz.

Vokal eğitimi alın

Düşük bir olasılıkla ses tonu sağırsınız, çünkü düşük oranda insan var ki aslında bu. Ses eğitimi alırsanız, bunu isteyebilirsiniz ve ton sağır değilseniz size söylerler ve şarkı söylerken ses perdenizi işitmeyi ve düzeltmeyi öğrenmede daha yetkin olmanıza yardımcı olabilirler.

Değilse sağır bir üslupla çalışıyorsanız, yolunuzda daha fazla yardım ve rehberlik almak için eğitiminizin bir döneminde bir koroya katılmayı da düşünebilirsiniz / etmelisiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...