Soru:
Hızlı bir şekilde eskiz / çizim / boyama aracı (Linux / Ubuntu)
Rotareti
2016-08-22 14:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ubuntu / Linux'ta eskiz / çizim / boyama için basit, hızlı ve sezgisel bir araç arıyorum.

Gimp'i yükledim ve hoşuma gitti, ancak fikirleri hızla çizmek / boyamak için daha basit ve daha hızlı bir şey arıyorum.

Dört yanıtlar:
meisyal
2016-08-23 12:19:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krita 'yı kullanabilirsiniz. Krita ücretsiz bir eskiz ve boyama programıdır. Konsept sanatı, illüstrasyonlar ve doku boyama için tasarlandı. Krita'nın hangi özellikleri desteklediğini burada görebilirsiniz. Krita, açık kaynaklı bir yazılımdır. Linux'ta mevcuttur. Buradan kontrol edebilirsiniz.

Old Badman Grey
2016-08-25 11:07:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pinta, PaintDotNet gibidir ancak açık kaynak ve çoklu platformdur. Bu, gimp'ten daha basit bir arayüze sahip basit bir görüntü düzenleyicidir. sudo apt-get install pinta çalıştırabileceğinizi düşünüyorum. Aksi takdirde sitede PPA'lar vardır veya kaynaktan oluşturabilirsiniz.

squeevee
2019-03-01 18:17:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gelecek nesil için, KolourPaint 'i öneririm. KDE'den bir MS Paint klonu (yani, Windows 7'den önceki gibi), ancak diğer MS Paint klonlarının aksine (hepsini denedim) aslında orijinali kadar sezgisel ve hızlı. Kullanıcı arayüzü Pinta'dan çok daha az menüden oluşuyor ve GIMP, Krita veya Inkscape'ten çok daha hızlı yükleniyor.

Katmanlamayı desteklemiyor, ancak bulamadığım hızlı ve kirli şeyler için bu büyük bir sorun.

Isaac
2016-08-22 18:50:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inkscape, hızlı çizimler ve diyagramlar için yararlı bulduğum bir vektör çizim paketidir. Depolarda ve sudo apt-get install inkscape ile kolayca yüklenebileceğine inanıyorum (Debian'dayım, ancak yükleme komutu aynı olmalı.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...