Soru:
OSX / Linux destekli yüz tanıma (Picasa'ya alternatif) özellikli açık kaynaklı resim düzenleyici
kenorb
2015-11-22 05:55:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aşağıdaki özelliklere sahip ücretsiz (ideal olarak açık kaynaklı) resim görüntüleyici ve düzenleyici arıyorum:

 • Temel yakınlaştırma / uzaklaştırma yeteneklerine sahip resimlerin tam ekran önizlemesi.
 • Klasörlerin küçük resim ızgara görünümü (ACDSee, Adobe Bridge vb. gibi).
 • Aile albümlerini (Picasa, iPhoto vb.) düzenlemek için yüz tanıma.
üç yanıtlar:
kenorb
2015-11-22 06:16:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç alternatif var:

 • digiKam (GPLv3) [Mac, Windows, Linux, BSD]

  Kısa yükleme süreleriyle ve etkileşim kaybı olmadan, küçük küçük resimlerden resimlerin orijinal boyutuna kadar onlarca görüntüden oluşan büyük koleksiyonlara doğrudan yakınlaştırmanıza olanak tanıyan açık kaynaklı bir resim görüntüleyici.

  Face algılama ve tanıma desteği.

 • FotoBounce (ücretsiz & ücretli lisanslarıyla) [Mac, Windows]

  Fotobounce, yüz tanıma teknolojisiyle dijital resimlerinizi düzenlemeyi hızlı ve kolay hale getirir. Bu, binlerce olmasa da yüzlerce fotoğrafınız olduğunda harika bir araçtır. (“Yeni bebek” diyebilir misiniz?) Fotobounce yüzleri algılar, onayladığınız isimler önerir ve işte! Fotoğraflar etiketlenir ve kolayca aranır - özellikle yıl dönümleri, doğum günü partileri ve daha fazlası için aile fotoğrafı montajlarını bir araya getirmek için yararlıdır.

 • imgSeek - Akıllı resim veritabanı [Windows, Linux, OS X], bkz .: sourceforge

  Tam özellikli bir resim görüntüleyici ve yönetici olmasına rağmen, bu uygulama içeriği etkinleştirmeye odaklanır tabanlı arama. Benzer resimleri içeren diğer fotoğrafları bulmak için hızlı bir şekilde bir resim çizin veya mevcut bir fotoğrafı tıklayın.

 • Galapix [Linux, POSIX], C ++ uygulaması, bkz .: GitHub

  Küçük küçük resimlerden resimlerin orijinal boyutuna kadar onlarca bin resimden oluşan geniş koleksiyona doğrudan yakınlaştırmanıza olanak tanıyan bir resim görüntüleyici çok kısa yükleme süreleriyle ve etkileşim kaybı olmadan akıcı bir şekilde.

 • Sıralı (BSD lisanslı) [yalnızca Mac], bkz .: GitHub

  Mac OS X için orijinal olarak bir resim klasörünü açmak ve bunları sırayla görüntülemek için tasarlanmış bir resim görüntüleyici. Sıralı, resimlerin (JPEG, PNG ve GIF dahil) ve PDF dosyalarının klasörlerini ve arşivlerini (ZIP, RAR, CBZ ve CBR) görüntüleyebilir. İnternetteki görüntüleri bir sayfadan veya görsel URL'sinden yükleyebilir.

Neden belirli gereksinimleri olan bir soru soruyorsunuz ve sonra bunların karşılanıp karşılanmadığını bilmeden bazılarını listeliyorsunuz? DigiKam'ın yüz tanıma özelliği olmadığını biliyorum. Dinlenme hakkında hiçbir fikrim yok, ancak kendi siteleri varsa, bunu söyleyecektir.
@ouzture Sadece test etmek için bir başlangıç ​​noktasına sahip olmak. OSX'e digiKam yüklemeyi denedim, ancak yükleme sorunlarım vardı, bu yüzden en son sürümü kullanmak için Homebrew fıçı kurallarını yamamak zorunda kaldım. DigiKam'ın olmadığını bildiğiniz için, o zaman bir not ekleyeceğim.
Gördüğüm kadarıyla bahsedilen ürünlerin hiçbiri yüz tanımayı desteklemiyor. Ayrıca, ör. Nomacs saf bir izleyici gibi görünüyor (bir organizatör değil). FotoBounce eksik (tescilli ancak yüz tanıma desteği.)
applesoup
2016-06-28 16:48:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

digiKam 'a bir göz atmalısınız, çünkü kontrol ettiğim tüm alternatifler, gereksinimlerinizi karşılamaya en yakın olanıdır:

 • Tam ekran önizleme temel yakınlaştırma / uzaklaştırma özellikleriyle
 • Klasörlerin küçük resim ızgara görünümü
 • Yüz tanıma

Ancak bir şey , tam ekran önizlemenin denediğim sürümde (3.5.0) yakınlaştırmayı desteklemediği görülüyor - normal görünümde olsa da.

Şu anda mevcut olan görüntü yönetimi yazılımları hakkında daha kapsamlı bir genel bakış için ilgili Wikipedia girişini kontrol edin.

Dikkat edilmesi gereken nokta, digiKam'ın yüz tanıma işleminin oldukça hızlı bir IMO olmasıdır. Birkaç yıldır kullanıyorum ancak digiKam'a geçmeden önce kullandığım Picasa çok daha iyi yüz tanıma özelliğine sahipti. Geliştirildi, ancak Picasa bu bakımdan kolayca üstün. Aslında burada bulunmamın nedeni, linux'ta daha iyi tanınan bir şey aramaktır.
Shotwell eskiden yüz tanıma özelliğine sahipti, ancak çok hatalı olduğu için kaldırıldı. Kısa süre önce [geliştirme sürümüne yeniden tanıtıldı] (https://www.omgubuntu.co.uk/2018/06/new-shotwell-update-face-detection) (0.29.3), umarız yakında tatmin edici (ipli olmayan) bir öneri.
Patrick Kalinowski
2019-09-10 14:34:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FotoBounce TagThatPhoto ile değiştirilmiş gibi görünüyor. FotoBounce web sitesine göre 1 Ekim 2018'de emekli oldu.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...