Soru:
Deepfreeze alternatif var mı?
Carl Alberto
2015-08-22 06:24:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle haftada iki kez güncellenen DOTA 2, League of Legends, Crossfire, RAN Online gibi çevrimiçi oyunlara hizmet veren, Windows 7'de çalışan 20 adet bilgisayar kiralama mağazasını yönetiyorum.

Şu anki kurulumum, derin dondurucuyu yükledim. Virüslerin yayılmasını önlemek için bir antivirüs kullanmaktansa deepfreeze kullanıyoruz çünkü her zaman tarama yapmaktansa bilgisayarı yeniden başlatmak daha kolay. Oyun güncellemeleri olduğunda, derin dondurmayı kapatır ve bilgisayarı yeniden başlatırız, ardından tüm güncellemeleri yükleriz, ardından derin dondurmayı tekrar açar ve bilgisayarı yeniden başlatırız.

Bence ekleyebileceğiniz bir yöntem var. Deepfreeze tarafından izlenemeyeceği hariç tutulanlar klasörü, ancak benim endişem bunun bir virüsün giriş noktası olabileceğidir.

Şu anda yaptığımdan başka yazılım önerileri / kurulumları var mı ?

Hangi işletim sistemi? Bedava mı yoksa ticari mi?
@RockPaperLizard Carl virüslerden bahsediyor, bu yüzden büyük olasılıkla Windows :) Ama evet, Carl: Onaylayabilir misiniz, lütfen? Ve belirtecek herhangi bir bütçe var mı?
Evet, Windows 7 pro kullanıyorum, her iş istasyonu için bütçe yaklaşık 50 $
@CarlAlberto Yalnızca tek seferlik ödeme mi arıyorsunuz yoksa abonelikler de kabul ediliyor mu? Aklımda [Sandboxie] (http://www.sandboxie.com/index.php?CommercialUse) vardı (bilgisayar başına yıllık 47,95 $)
Yıllık ücret, iyi bir seçenek olabilir, ancak yıldan yıla en düşük herhangi bir maliyetin dikkate alınması harika olur, sandboxie'yi duymadım, ancak daha sonra düşünmeye çalışacak, Öneri için teşekkürler @Timmy
Iki yanıtlar:
Cees Timmerman
2015-08-24 15:22:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu sayfa, Windows'ta Deep Freeze'in 13 aktif alternatifini listeler.

Shadow Defender ile hangisinin dosya ve klasörler kalıcı olarak gerçek ortama kaydedilir. Bu, önemli dosya ve klasörlerin yeniden başlatmanın ardından saklanmasını sağlar.

Fiziksel erişimle dosyalarınızı yalnızca tam disk şifrelemesinin güvende tutabileceğini unutmayın.

Kişisel olarak, d kiralanan tüm diskleri ve hatta mümkünse ürün yazılımını yeniden imajlandırın, ayrıca donanım tuş kaydedicilerini kontrol edin.

Hamidinator
2015-09-10 21:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Reboot Restore Rx 'i öneririm. Ben kullanıyorum. Deep Freeze'e benzer, ancak ücretsizdir. Tek sorun, dışlama dürtüsü olmaması.

Ücretsiz olduğu için harici depolama çözümüne yatırım yapabileceğinizi düşünüyorum, ancak bu benim düşüncem.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...