Soru:
Sayfanın bağlantısını ve URL'sini panoya tek satırlı Zengin Metin Biçimi köprüsü olarak kopyalamak için Chrome uzantısı
Omar
2014-12-28 04:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçerli sayfanın hem URL'sini hem de başlığını panoya kopyalayacak bir Chrome uzantısı arıyorum. Hem başlığı hem de URL'yi Zengin Metin Biçimi biçiminde kopyalamalıdır. Başlık "Görüntülenecek Metin" ve URL "Adres" dir. İdeal olarak bu, hiçbir şey seçilmeden Ctrl + c tuşlarına bastığınızda olur.

Açıklayıcı örnek

Anlamıyorsanız Demek istediğim, bu tam olarak neye ihtiyacım olduğunu gösteren açıklayıcı bir örnek:

Şu parametreleri ele alalım:

  • Sayfa başlığı: Sayfa 01 Başlık
  • Sayfa bağlantısı: http://www.example.com/page01.html

Ctrl + tuşlarına bastığımı düşünelim c hiçbir şey seçilmeden. Ve MS Word'e gittim ve Ctrl + v tuşlarına bastım. Sonuç şu olmalıdır: Sayfa 01 Başlık. Gördüğünüz gibi, Görüntülenecek Metin: Sayfa 01 Başlığı ve Adres: içeren tek satırlı bir Zengin Metin Biçimi köprüsü http://www.example.com/page01.html .

üç yanıtlar:
Rolo
2014-12-28 19:26:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bağlantı Oluştur uzantısı, klavyenizdeki bazı tuşlara basmak yerine bir simgeye basmanız gerekmesi dışında, tam olarak istediğiniz şeyi yapar.

Bundan sonraki talimatlar yüklü:

  1. Simgeye tıklayın
  2. "HTML" kelimesine tıklayın
  3. Microsoft Word'e Yapıştır
Az önce Yapılandır menüsünde metni vurgulayabileceğinizi, yukarıdaki talimatları uygulayabileceğinizi ve vurgulanan metnin bağlanacağını gördüm. Teknik olması için, varsayılan olarak sayfa başlığını veya vurgulanan metni kopyalar. Yalnızca ve her zaman sayfanın başlığının kopyalanmasını istiyorsanız, mevcut "HTML" seçeneğini değiştirebilir veya başlık değişkenini kullanarak yeni bir tane ekleyebilirsiniz. Uzantıdan hoşlanmadığım tek şey, simgeye bastığınız andan seçeneklerin gösterilmesi için geçen süreye kadar genellikle bir saniyelik bir gecikme olmasıdır.
Klavye kısayolu, benim için tonlarca saniye kazandıracağı için güzel olurdu!
Yorumlarda birisinin klavye kısayolu istediğini gördüm. Gelecekte böyle bir özelliği dahil etmeyi planlayıp planlamadığını öğrenmek için geliştiriciye e-posta gönderebilirsiniz.
Jason Carlin
2015-11-20 06:22:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Görünüşe göre bu önerilerin hiçbiri OP'nin istediği şeyi yapmıyor: Panonuza zengin bir metin bağlantısı ekleyin. Bunun yerine, panoya çeşitli şekillerde (HTML, BB, Markdown, metin vb.) Biçimlendirilmiş düz metin koydular.

Benzer bir şey arıyordum ve bulamadım. Değeri ne olursa olsun, karşılaştığım bu "başlığı ve URL'yi al" uzantılarından en iyisi TabCopy . Güzel, temiz ve basittir, HTML ve Markdown dahil 8 farklı formatı destekler ve özel formatları destekler. Daha da iyisi: Konum çubuğunun sağ tarafındaki bir simgeye tıklayarak veya çift tıklayarak çalıştırırsınız (bu sekme için bir kez, tüm sekmeler için iki kez tıklayın).

Ancak, zengin içerik oluşturmaz I ve OP gibi metin bağlantıları peşinde.

OSX TabCopy'nin "Bağlantı" formatında, sekme başlık (lar) ı metninin sekme URL'lerine köprü oluşturduğu zengin metni _does_ kopyalamaya dikkat edin. TabCopy v3.5.
Omar
2014-12-31 03:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm URL'leri Kopyala

Soruda bahsedilen her şeyi yapar:

  • Güçlü özelleştirme
  • Birden çok sekmeyi kopyalar ' bağlantılar
  • Klavye kısayollarını özelleştirin


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...