Soru:
Belirli bir url'nin belirli bir zamanda bir şey içerdiğinin genel kanıtı olarak hizmet veren web hizmeti
Ciro Santilli 郝海东冠状病六四事件法轮功
2015-04-11 20:13:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir web sitesinde "harika" bir şey yaptım ve narsist yanım, söz konusu web sitesi kurallarını değiştirmeye karar verse veya çevrimdışı olsa bile, gelecek nesiller için bunu gerçekten yapmayı başardığımın kanıtını istiyor.

Örneğin, bu soruyu sormam için bana ilham veren şey GitHub'da https://stackoverflow.com/questions/20099235/who-is-the-user-with-the-longest-streak- 100 yıllık bir seriydi. On-github / 27742165, GitHub genellikle kimseyi bilgilendirmeden arka uçlarında daha küçük değişiklikler yaptığı için herhangi bir zamanda kanıt olmadan ortadan kaybolabilir. Ve kendim yüklediğim ekran görüntülerini tahrif etmek için çok önemsiz olduğu açık.

Ancak bunun, mahkeme celbi sunucu günlüklerinden daha basit yasal kanıt olarak hizmet etmek gibi daha ciddi uygulamalara sahip olduğunu veya bunlara erişilemediğini görebiliyorum (ör. Yabancı ülke). Mahkemede bir kez reddedilmiş olsa da.

Keşke bir URL girdiğim bir web hizmeti olsaydı, bir düğmeyi tıklar ve hemen şu olurdu:

  • HTML'yi ve tüm bağımlılıklarını alın
  • orijinal web sayfasını yansıtma web sitesinin genel bir URL'sinde görüntülenebilir hale getirin. Yalnızca orijinal HTML yerine bir ekran görüntüsünün saklanması kabul edilebilir, ancak ideal değildir.
  • bir zaman damgası ve ona bir URL'yi değiştiremeyeceğim bir şekilde ilişkilendirin sonradan. Örneğin, URL'deki bu bilgileri http://snapshot.com/view/2015-01-01/http://github.com olarak kodlayabilir veya özel bir başlık ekleyebilir

Hoş olurdu zorunlu olmayan özellikler:

  • Kimlik doğrulama. Teknik olarak mümkün olup olmadığından emin değilim.
  • Basit bir GET yerine rastgele bir HTTP isteği gönderin
  • diğer medya türlerini HTML, özel PDF biçiminde alın. archive.org bunu yapar.
  • manuel istekte bulunduğumda robots.txt 'yi yok sayıyorum. Bu web sitelerini taramak pek hoş bir şey değil, ancak istek üzerine neden anlık görüntü almadığımı anlamıyorum, bu tıpkı benim sayfayı yüklemem gibi. Orijinal motivasyon: bir web sitesinin bir Google aramasında N konumunda olduğunu kanıtlayın: https://web.archive.org/web/https://www.google.com/search?q=x86+paging+tutorial archive.is şu anda bunu yapıyor: https://archive.is/vkc8B
  • 500 verse bile sayfayı arşivleyin. Benim kanıtı olarak kullanılabilir bir hata buldum. archive.org bunu yapmıyor gibi görünüyor.

Elbette, tüm sistem söz konusu web hizmetinin hile olmadığı inancına dayanır, bu ideal olmasa da kabul edilebilir bana.

Şimdiye kadar bulduklarım:

  • Wayback makinesi: http://archive.org/web/. İstediğim zaman anlık görüntü oluşturmak için basabileceğim bir düğme olsaydı, bu sorunumu çözerdi
  • URL'yi alıp bir resme dönüştüren ancak hiçbiri resmi saklamayan birçok web sitesi sunucularına bir zaman damgası ve kaynak URL'si atar
Http://archive.org gereksinimlerinizi karşılıyor mu?
Soruda belirtildiği gibi @Pacerier, AFAIK hayır çünkü istediğim zaman anlık görüntü almak için bir düğme bulamadım
@Circo, http://archive.is ne olacak? Http://alternativeto.net/software/wayback-machine/, http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Web_archiving_initiatives, https://www.quora.com/Aside-from-the-Wayback adreslerinde bazı öneriler var. -Machine-what-are-other-options-for-get-the-website-to-the-web-to-the-past-de-geçmişten-ekran görüntülerini-alma seçenekleri.
@Pacerier işe yaradı. Test ettim ve biraz bilgi ekledim. Topluluk wiki olarak yanıtlandı, böylece arkanızda itibar görmeyeceğim. Lütfen bir dahaki sefere bu kadar iyi önerilerle doğrudan cevap verin. Şerefe.
@Pacerier Bir alternatif de cevaplamak ve repzinizi almaktır :)
@CiroSantilli 六四 事件 法轮功, Temsilci size aittir. Bağlantılara işaret ettim, [herhangi bir değerlendirme yapmadım] (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/a/329/356).
üç yanıtlar:
Martin Loehnertz
2015-04-19 20:29:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

icanprove.com ’un ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini düşünüyorum.

Ekran görüntüleri çevrimiçi olarak sunulmuyor. İmzalı pdf'lerde saklanırlar, bu yüzden onları kendiniz yüklemeniz gerekir, ancak diğer yandan bu size daha fazla kontrol sağlar.

Tarayıcınızın içinde şunları yapmanızı sağlayan sanal bir uzak tarayıcı (eski bir Firefox sürümü) sunar web sitelerinde kimlik doğrulama. Elbette bu hizmete şifrelerinizle güvenmelisiniz. Tuş vuruşlarına basmakla uzak tarayıcıda etkili olmaları arasında biraz gecikme olduğunu unutmayın, ancak bu kullanılabilir.

Bu havalı. İmza yöntemlerinin nasıl çalıştığını anlıyor musunuz?
İmzayı görmek için pdf'leri Adobe Reader ile açmanız gerekir (eklenti değil). Adobe'nin imzayı "kabul etmesini" sağlamak için, imzayı işletim sisteminizin sertifikalarına güvenecek şekilde yapılandırmanız gerekir.
Görünüşe göre Linux altında PDF'leri doğrulamak için ücretsiz bir uygulama yok mu? http://askubuntu.com/questions/226257/how-can-i-validate-a-pdfs-digital-signature-with-evince Adobe, şu adreste yöntemi açıklamaktadır: https://www.adobe.com/devnet-docs /acrobatetk/tools/DigSig/Acrobat_DigitalSignatures_in_PDF.pdf, standart PKI + RSA / DSA.
AiliwqzkgcCMT Any disclaimers?
Bu hala biraz deneysel olduğundan - birçok sorumluluk reddi -> feragatnamelere bakın :-). İhtiyaç duyulan yasal gücü sağlayabilecek yatırımcılar (bazı sahnelere rağmen) hala görünmedi. Ama yine de bunun sadece bir sabır meselesi olduğuna eminim.
Ciro Santilli 郝海东冠状病六四事件法轮功
2015-04-12 18:13:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

archive.org SSS bölümünü inceledikten sonra, https://archive.org/web altında Sayfayı şimdi kaydet "kutusu olduğunu bulduk. /...

Bunu, bir sayfa aradığınızda taranmamışsa şunu önerdiğini belirttikten sonra buldum: "Şimdi anlık görüntü almak istiyor musunuz?"

Bu, aynı zamanda isteğe bağlı işlemlerden birine sahip olduğu için onu şimdiye kadarki en iyi seçenek yapar: PDF kaydetme ve archive.today 'dan daha geleceğe yönelik bir his verir. Örnek.

Ayrıca http://lifehacker.com/manually-archive-web-pages-by-submitting-them-to-the-wa-1580713309 adresinde
Argh, bir sınırlaması olduğunu öğrendim. "#" İşaretinden sonraki her şeyi yok sayar, bu nedenle bir sayfa, "#" 'dan sonraki karakterlerin değerine göre farklı şekilde görüntülenirse, archive.org çalışmaz.
Ciro Santilli 郝海东冠状病六四事件法轮功
2015-04-12 01:07:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@Parcier'de belirtildiği gibi, archive.is istediğimi yapıyor.

Hem ekran görüntüsünü hem de HTML'yi saklıyor ve tarihi söylüyor.

Örn. GitHub'dan az önce aldığım anlık görüntü: https://archive.today/eN836

Zorunlu olmayan özelliklerin hiçbirine sahip görünmüyor.

Oluşturucu Mart 2015'te kimlik doğrulama yapmadıklarını söyledi: http://blog.archive.today/post/114635965191/you-should-allow-users-to-send-cookie-strings-to daha sonra http://www.peeep.us/ adresini işaret ediyor ama ölü görünüyor.

Özelleştirme isteğini de bulamadım ve PDF testleri benim için başarısız oldu.

İlgili listeler için bkz: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Web_archiving_initiatives ve http://alternativeto.net/software/archive-is /Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...