Soru:
Resimleri toplu olarak kırpmak için yazılım
aman207
2014-08-26 04:10:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

RAW formatından yaklaşık 200 resim dönüştürdüm ve dönüştürdükten sonra resimlerin resmin sağ tarafında pembe bir çizgi olduğunu fark ettim ( örnek). Küçük olmasına rağmen yine de fark edilebilir. 200 resmin tümü için böyle.

Tüm resimlerin aynı boyutlara sahip olduğunu varsayarsak, 200 resmi aynı şekilde otomatik olarak kırpabilen bir yazılım arıyorum.

Requirements:

 • 200 resmin tümünü aynı anda toplu olarak dönüştürebilmelidir
 • .JPEG ve .JPG'den okunabilmelidir biçimler
 • Kullanımı kolay bir arayüze sahip olmalıdır (Her 200 resim için kırpma boyutlarını manuel olarak girmek istemiyorum)
 • Ücretsiz (ücretsiz) olmalı, ancak bir gereklilik olmamalıdır. Açık kaynak da güzel
 • Orijinali geçersiz kılmayı veya farklı bir dizine çıktısını seçebilmeli (ikisinde de sorun yok, ancak bu seçeneklerden en az birinin yerinde olması gerekir)
Beş yanıtlar:
Gilles 'SO- stop being evil'
2014-08-26 04:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ImageMagick, resim görüntüleme ve düzenleme için bir kitaplık ve program paketidir. Bir raster görüntü formatını adlandırabiliyorsanız, ImageMagick onu destekler. Açık kaynak. Windows ikili dosyalarını indirebilirsiniz.

mogrify dahil olmak üzere birkaç komut satırı aracı vardır. Bu, bir görüntü dosyasına çeşitli dönüştürmeler uygular (giriş dosyasının üzerine yazılır) ve görüntü biçimleri arasında dönüştürme yapabilen ve çeşitli dönüştürmeler de uygulayabilen (çıktı yeni bir dosyaya) dönüştür

Bir görüntünün kenarındaki bir dikdörtgeni kaldırmak için onu negatif ofsetle tıraş edin. Dosyaları yerinde değiştirmek için:

 mogrify -crop -42 + 0 * .jpg 

Başka bir dizindeki dosyaların çıktısını almak için yüzde kaçışları:

 dönüştür * .jpg -crop -42 + 0 başka yerde \% t.% e 

Bir pembe şeridin genişliğini otomatik olarak algılamasına izin vermenin bir yolu, ancak bu benim için çok gelişmiş.

Tymric
2014-08-26 12:33:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir GUI seçeneğini tercih ediyorsanız, IrfanView bazı güçlü işlevlere sahip ücretsiz ve hafif bir grafik görüntüleyicidir. Dosyaları toplu dönüştürme yeteneğini içerir. Bu seçeneği Dosya menüsünün altında veya B kısayol tuşunu kullanarak bulabilirsiniz.

enter image description here

Ardından tüm dosyaları bir dizine ekleyebilir veya bir metin dosyasından dosya adlarını içe aktarabilirsiniz. Resimleri kırpmak için, resimleri yeniden adlandırmak istiyorsanız Toplu dönüştürme veya Toplu dönüştürme - Sonuç dosyalarını yeniden adlandır 'ı seçin. Ardından, Toplu yeniden boyutlandırma için gelişmiş seçenekleri kullan kutusunu işaretleyin ve Gelişmiş düğmesini tıklayın.

enter image description here

Kontrol edin CROP kutusunu açın ve kırpmak istediğiniz değerleri doldurun. Önce numaralarınızı doğrulamak için bir görüntü üzerinde bir test çalıştırması yapmanızı öneririm. Tamam 'a basın, bir çıktı dizini seçin (veya önce MUHTELİF bölümünün altındaki ilgili kutuyu işaretleyerek Mevcut dosyaların üzerine yaz ' ı seçebilirsiniz), ardından Toplu İşlemi Başlat 'ı tıklayın.

Kenarlıkları otomatik kırp seçeneğinin yalnızca beyaz ve şeffaf arka planda çalıştığını unutmayın. Resimleri pembe yerine beyaz bir şeritle yeniden oluşturmak faydalı olacaktır.

Nikita U.
2014-09-04 14:13:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm resimler aynı boyuttaysa FastStone Photo Resizer 'ı deneyebilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, bir kırpma işlevine sahiptir.

Bu aracı bir süre önce toplu görüntülerle çalışmak için çok yararlı buldum.

Bu, ~ 20 ABD Doları tutarında ticari bir uygulama.

"Ev Kullanıcıları için Ücretsiz".
Cosmin
2015-10-09 13:52:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BatchPhoto (ücretsiz olmasının yanı sıra) tüm gereksinimlerinizi karşılar ve Win & Mac üzerinde çalışır:

 • Binlerce görüntüyü toplu olarak dönüştürebilir ve çok kodlu CPU'lardan yararlanır Süreci hızlandırmak için
 • Hemen hemen tüm RAW formatları dahil olmak üzere 170 farklı resim formatını okur (JPG & JPEG aynı formattır)
 • Drag & ile kullanımı çok kolay bir arayüze sahiptir drop (aşağıya bakın)
 • Ücretlidir ve ücretsiz deneme sürümü vardır, ancak Windows 95 benzeri bir arayüz veya reklam yazılımı / casus yazılım veya hatalar yoktur
 • Orijinallerin üzerine yazabilir, farklı bir dizin, klasör yapısını çoğaltın

crop multiple images at once batch crop images

Bu yazılımı düzenli olarak kullanıyorsanız Zaman kaybettiren ve kullanması keyifli olmayan ücretsiz bir programa sahip olmaktansa, kullanımı daha kolay ve genel olarak daha iyi bir çözüm için kendinize bir iyilik yapacak ve (küçük bir miktar) ödeyeceksiniz.

Bildiğiniz gibi hiçbir şey ücretsiz değildir ve "ücretsiz" bir program seçerseniz, aynı zamanda bazı "güzelliklerle birlikte gelir" "reklam yazılımı / casus yazılım, hatalar veya Windows 95 benzeri bir arayüz. Çünkü biz (geliştiriciler) işimizden geçinmek zorundayız.

İşte ücretli çözümüm (ücretsiz deneme ile):

www.batchphoto. com / howto / crop-pictures.html

Mattynabib
2014-09-03 06:52:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elbette Photoshop'a erişiminiz varsa, bir görüntünün sağ tarafından X pikselleri kırpmak için basit bir Eylem oluşturabilir, ardından bu eylemle tüm görüntü klasörünüzde toplu bir işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Açıkçası bunun üstesinden gelmek için daha yüksek fiyatlı bir yol, ancak siz veya ofisinizdeki biri zaten Photoshop'a sahipse, oldukça hızlı bir mesele olacaktır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...